امروز دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

جلسه مشترک طلاب شاهرود و تالش در قم برگزار شد شنبه ۳۰ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۸:۰۴


جلسه مشترک طلاب شاهرود و تالش در قم برگزار شد تعداد بازدید: ۲۸۶

جلسه طلاب و فضلای شهرستان های شاهرود و تالش به صورت مشترک در قم با سخنرانی آیت الله عباس کعبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای شهرستان های شاهرود و تالش روز جمعه 29 دی ماه 96 در مسجد امام موسی کاظم(ع) پردیسان با حضور آیت الله عباس کعبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد.

 

آیت الله کعبی با بیان اینکه نقش اول دین در زندگی انسان خداشناسی است، گفت: انسان در سایه انقطاع از دنیا از آزادگی و کرامت ناشی از زهد برخوردار می شود.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه امروز بحرانهای آگاهی، امنیت، اخلاق و خانواده وجود دارد، گفت: در جامعه امروزی بحران ناشی از فاصله طبقاتی و هویت وجود دارد که در سایه بی دینی اتفاق افتاده است.

 

وی با بیان اینکه دین برای معنی بخشیدن به زندگی انسان ها به وجود آمده است، تصریح کرد: امام علی(ع) پس از انحراف زود هنگام 4 گزینه؛ جنگ نظامی، تسلیم، قهر سیاسی، اجتماعی و حضور در صحنه و تاثیرگذاری و تلاش برای اصلاح وضع موجود داشت.

 

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: کسب علم و ایمان، تنها در سایه مکتب اهل بیت(ع) امکان پذیر است و این بدون مقاومت شکل نمی گیرد که انقلاب اسلامی توانسته است این مقاومت را دربرابر غرب انجام دهد.

 

آیت الله کعبی با اشاره به اینکه در چنین وضعیتی وظیفه روحانیت در راستای وظیفه انبیاء است، گفت: متاسفانه برخی از روحانیانی که در مسؤولیت های رد بالای کشور قرار دارند به جای اینکه خود را در مقام پاسخگویی ببینند، خودشان را در مقام مطالبه گری قرار می دهند.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مسئولان بایستی به دنبال حل مشکلات مردم باشند، تصریح کرد: متاسفانه امروزه مشاهده می کنیم که برخی از مسئولان حرفهایی می زنند که مخالف صریح قرآن است.